Základní a Mateřská škola v Olešnici v Orlických horách
ZŠ a MŠ v Olešnici

O NAŠÍ ŠKOLE

Volná místa v lavicích

Škola rodinného typu, vhodná škola pro Vaše děti. Děti svážíme a přispíváme dětem na obědy, lyžařský kurz aj., určitě neváhejte a přijďte se podívat a zjistíte, že je tahle škola právě pro Vaše zlatíčka.

O škole

Naše malotřídní venkovská škola se nachází v centru obce Olešnice v Orlických horách v krásném horském prostředí v Chráněné krajinné oblasti Orlické hory. Nabízí žákům vzdělávání v klidném téměř rodinném prostředí. Součástí školy je základní škola pro 1. stupeň, školní družina, mateřská škola a školní jídelna. Vše je soustředěno v jedné budově, která je prostorná a útulná. V letech 2011 – 2013 prošla rozsáhlými stavebními  úpravami  - výměna oken a vstupních dveří, změna technologie vytápění, zateplení a rekonstrukce sociálního zařízení.

V přízemí je umístěna mateřská škola, školní jídelna, šatna žáků základní školy a tělocvična. První patro slouží základní škole. Jsou zde 2 kmenové učebny, školní družina, ředitelna a sociální zařízení. Chodby a schodiště jsou vyzdobeny dětskými pracemi. Školní tělocvičnu využívají v rámci svých zájmových aktivit různé organizace nebo skupiny (cvičení žen, cvičení dětí, hasiči….).

Budova je obklopena zahradou  – oploceným pozemkem, který je vybaven hracími prvky pro děti mateřské školy (pískoviště, klouzačka, kolotoč, houpačky, hrazdy)  a také pro žáky základní školy (lezecká stěna). Součástí zahrady je travnatá plocha a asfaltový prostor pro míčové i jiné pohybové hry.

Snažíme se být součástí kulturního a společenského života v obci.  Spolupracujeme s obcí, naše děti se podílejí na místních akcích (vítání občánků, setkání seniorů a další) a pořádáme různé akce pro veřejnost (strašidelná škola, vánoční a jarní výstavy nebo besídky, den otevřených dveří  a další).

Zřizovatel  školy Obec Olešnice v Orlických horách nabízí zdarma dopravu dětí z okolí ke škole a zpět, a to osobními auty s proškolenými řidiči. Čas svozu přizpůsobí požadavkům zájemců a době výuky, případně času ukončení mimoškolních aktivit dětí.

Po předchozí domluvě nabízíme prohlídku prostor školy, rádi Vás školou provedeme a podáme další informace.

Přijďte nás navštívit. Těšíme se na Vás.

O škole

polojasno 2 °C -2 °C